Výroba hmoty

Spojením několika základních surovin vzniká kvalitní kalciumsilikátová porézní hmota se skelným vláknem s vynikajícími sorpčními i desorpčními vlastnostmi, schopná zvládat vysoké nároky na bezpečnost i na ochranu životního prostředí.
Tato vysoce porézní hmota je schopna absorpce acetylenu a to i bez přítomnosti rozpouštědla.

Vyroba hmoty

Na snímku při 5-ti tisícovém zvětšení jasně vidíme vysokou porozitu krystalické struktury kalciumsilakáthydrátu.

Každá drobná změna ve složení nebo výrobní technologii tohoto procesu může způsobit výraznou změnu vlastností hmoty. Celá naše výroba je proto plně automatizovaná. V každém jednotlivém kroku jsou potřebné procesy řízeny a kontrolovány a každá láhev je na své cestě výrobní linkou monitorována databázovým systémem, který pečlivě hlídá dodržování kvality dle ISO 9001.
Porézní hmota je certifikována společností TÜV SÜD.

Míchání

Míchání

Proces začíná v zásobnících mísícího zařízení na křemičitý písek a vápno. Automatické dávkování materiálu do mísícího zařízení, zajišťuje přesný poměr surovin a vysokou kvalitu výsledného produktu. Ve stanoveném poměru se přimíchává skelné vlákno. Pro dokonalou stálost sležení používáme minerálů zbavenou vodu z vlastní úpravny.

Vytvrzování

Vzniklá kašovitá hmota se exkluzivně plní do lahví dodávaných firmou Cylinders Holding, které vzápětí putují do moderních vytvrzovacích pecí. Uvnitř pece probíhá vysoušení a vytvrzování hmoty podle stanovené optimální teplotní křivky. Přesné dodržování teplotních režimů je pro kvalitu sorpční porézní hmoty velmi důležité, proto je chod všech pecí opět plně automatizován.

Vytvrzování
Kontrola kvality

Kontrola kvality

Po vytvrzení a sušení hmoty, jde lahev ke kontrole kvality dle předepsaných parametrů.

Povrchová úprava

Po důkladném otryskání povrchu lahve provádíme elektrostatické nanášení vodouředitelné nebo práškové barvy.

Povrchová úprava
Plnění rozpouštědlem

Plnění rozpouštědlem

Lahve s porézní hmotou jsou plněny rozpouštědlem pro hmotu UL1 acetonem a pro hmotu UL2 DMF (Dimethylformamide )

Naši klienti